تریلر انیمیشن soul

چرا انیمیشن Soul میتواند یک اثر قابل احترام باشد؟

انیمیشن Soul، دستپخت جدید پیکسار (Pixar) با طعم گرافیکی کارتون روز و شب (Day and Night) و ایده های ماجراجویی یک روح در انیمیشن کوکو (Coco) است. برای معرفی ، بررسی داستان و تماشای تریلر انیمیشن Soul با فارسی شو همراه باشید.

تریلر انیمیشن soul

اثر جدید پیکسار را جدی بگیریم؟

هنوز اصرار پیکسار به استفاده از شخصیت موزیسین یا علاقمند به موسیقی برای کاوش در دنیای برزخ را متوجه نشده ام، اما مطمئنم اگر انیمیشن موفقی با این محوریت همانند کارتون Coco را در رزومه ی تولیدات اخیر خود داشته باشم، مسلما دوباره از این فرمول موفقیت آمیز برای کارتون های بعدی خود نیز استفاده میکردم؛ هرچند آشی که پیکسار برای ما پخته است تنها با یک فرمول بدست نیامده است و میتوانید آثاری از سبک گرافیکی کارتون روز و شب را نیز در این اثر کارتونی ببینید و چه بسا با بررسی بیشتر انیمیشن Soul بتوانیم به نکات بیشتری نیز پی ببریم. این ها یکی از دلایلی هستند که ما را به موفقیت کارتون Soul امیدوار میکنند.

استارت ساخت این انیمیشن احتمالا خوش ساخت با ایده ی رئیس پیکسار، پِت داکتر (Pete Docter) در سال ۲۰۱۶ شروع شد و در سال ۲۰۱۹ این اثر با نام Soul به دنیا معرفی شد. دانا موری (Dana Muray)، تولیدکننده ی این اثر و کمپ پاورز (Kemp Powers) نویسنده داستان کارتون Soul نیز نظرات جالبی در مورد این اثر ارائه دادند.

بنظر من این فیلم در مدت زمان طولانی مخاطبان زیادی را جذب خواهد کرد؛ چرا که قرار است چیزهایی را نشان دهد که تابحال به آن پرداخته نشده است.

دانا موری

معرفی داستان و تریلر رسمی

داستان این کارتون در مورد یک معلم نوازندگی در مقطع راهنمایی به نام جوئی گاردنر با صداپیشگی جیمی فاکس (Jamie Fox) است که به موسیقی جاز را یاد میدهد؛ او که اخیرا به موفقیت در حوزه مورد علاقه اش دست یافته است، در طی یک اتفاق غیرمنتظره به کما میرود و روح او به برزخ منتقل میشود. داستان این اثر به تلاش این نوازنده برای برگشتن به زندگی قبلی خود است اما چیزی که این اثر را ارزشمند میکند تقلای جوئی نیست، بلکه درمورد یادگیری مسائلی درمورد روحش است که تا به حال به آن توجهی نکرده بود؛ در مورد سوال هاییست که در اعماق وجودش دست نخورده باقی مانده بود و حالا باید به جواب آن ها برسد. هم اکنون میتوانید آخرین تریلر انیمیشن Soul به همراه زیرنویس اختصاصی فارسی شو را از کانال آپارات ما تماشا یا دانلود کنید:

ایده ی داستان انیمیشن روح حدود ۲۵ سال در حال ساخت است؛ دقیقا از زمانی که پسر من متولد شد او نیز یک شخصیت منحصر به فرد داشت و برای من سوال بود که این شخصیت از کجا اومده؟ تا قبل از اون من معتقد بودم که شخصیت شما از تعامل با محیط پیرامونتان به وجود می آید اما به طور واضح مشخص است که همه ما با یک احساس و شخصیت منحصربفرد به دنیا آمده ایم.

پِت داکتر

وضعیت اکران کارتون Soul

کارتون جدید پیکسار به عنوان یک کارتون همه چیز تمام با محتوای غنی معرفی شده است، همانطور که رئیس کمپانی پیکسار در بیان آن اینطور توضیح میدهد: «کارتون روح قرار است به اکتشاف جواب پرسش “چه چیزی واقعا در زندگی اهمیت دارد؟” بپردازد». این اثر مورد انتظار، ابتدا در کشورهای آرژانتین، اسلواکی و سنگاپور در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰ اکران شده و سپس در آمریکای شمالی، ترکیه و چندی دیگر از کشورهای اروپا در تاریخ ۲۰ نوامبر مورخ ۳۰ آبان امسال به روی پرده سینما خواهد رفت. در ادامه در بازه ی ۲۵ نوامبر تا ۱۱ دسامبر در سرتاسر دنیا اکران خواهد شد. با این برنامه میتوان پیشبینی کرد که کارتون روح حضور فعالی در باکس آفیس سینمای خارجی خواهد داشت. نظرتان را در مورد تریلرهای این اثر با ما به اشتراک بگذارید.