سریال Dark

تریلر جدید فصل سوم سریال Dark

دارک (Dark) اولین سریال با زبان آلمانی در نتفلیکس است که در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۷ توسط نتفلیکس منتشر شد. بسیاری سریال Dark را نسخه ای از دیگر اثر معمایی نتفلیکس به نام Stranger Things می دانند. با اینحال سریال Dark ثابت کرد که چیزی بیشتر از حد انتظارات است و اکنون خیلی ها آن را جزو بهترین سریال های نتفلیکس می‌دانند. سریال دارک پیامدهای وجودی زمان و تاثیرات آن بر طبیعت انسان را بررسی میکند. این اثر تلویزیونی یک داستان پیچیده درباره جنگ خیر و شر، ماهیت اراده آزاد و سرنوشت جهان است؛ موضوعاتی که در روابط انسانی نمایان می شود. در ادامه می توانید تریلر فصل آخر سریال خارجی Dark با زیرنویس چسبیده را از فارسی شو ببینید.

(پست در حال بروزرسانی است و میتوانید در اینجا، جدیدترین اخبار و تریلرهای فصل سوم سریال Dark را دنبال کنید).

تریلر فصل سوم سریال Dark از بهترین سریال های نتفلیکس به همراه زیرنویس چسبیده

نکته ای جالب در مورد تاریخ اکران اعلام شده در تریلر فصل آخر سریال دارک

تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۰ برای اکران یکی از بهترین سریال های نتفلیکس یعنی Dark اعلام شد. این تاریخ با طرح نمایش خط می رود. تصادفی نیست که فصل دوم در ۲۱ ژوئن منتشر شد. روزی که مایکل خودکشی کرد و زنجیره وقایع به تصویر کشیده شده در فصل ۱ را راه اندازی کرد. پس نتفلیکس قصد دارد قسمت های آخر را در تاریخ ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۰ منتشر کند. این تاریخ آخرین چرخه و آخرالزمان است. اکنون میتوانید تریلر فصل آخر سریال خارجی دارک که آن را با زیرنویس چسبیده و اختصاصی آماده کرده ایم، تماشا کنید؛ ادامه ی مطلب نیز حاوی اسپویل است و خواندن آن برای کسانی که نمیخواهند جزئیات داستان فصل اول و دوم را بدانند توصیه نمی شود.

نگاهی بر فصل اول سریال Dark

فصل اول سریال Dark اساسا در سال ۲۰۱۹ اتفاق می افتد. اما شامل داستانهایی می شود که در سال ۱۹۸۶، ۱۹۵۳ و در صحنه آخر فصل در سال ۲۰۵۲ اتفاق می افتند. همه چیز با ناپدید شدن میکل شروع شد. در ۴ نوامبر ۲۰۱۹، میکل نیلسن، خواهر و برادرش و دوستانشان جوناس کانوالد، بارتوس تیدمن و فرینزیسکا داپلر را به غارهای جنگلهای ویندن همراهی کرد. وقتی که همه بعد از شنیدن صدایی عجیب ترسیدند و فرار کردند، میکل ناپدید شد. مشخص شد که او به سال ۱۹۸۶ رفته. جایی که توسط اینس کانوالد، با نام مایکل به فرزندی پذیرفته شد. او با هانا ازدواج کرد و آنها پدر و مادر جوناس شدند.

در ۱۹۸۶ مشخص شد که هلژ داپلر مسئول آدم ربایی هاست. در ۲۰۱۹ جسد پسر جوان دیگری نیز کشف می شود. عجیب آنکه اولریک متوجه می شود که آن جسد متعلق به مادس برادرش است که ۳۳ سال پیش ناپدید شد. در سریال دارک چرخه ۳۳ ساله همان چیزی است که همه را به هم وصل میکند. در قسمت ۵ شارلوت داپلر میگوید جهان هر ۳۳ سال یکبار به موقعیتی برمیگردد که اجازه می دهد همه چیز به همان شکلی باشد که قبلا در کیهان بوده. به همین دلیل آنها فکر می کنند همه چیز در سال ۲۰۱۹ تکرار می شود. کرم چاله ای وجود دارد که به مردم اجازه می دهد ۳۳ سال به آینده یا گذشته سفر کنند. از این رو داستان های فصل ۱ سریال Dark در سال ۱۹۵۳ ، ۱۹۸۶ و ۲۰۱۹ اتفاق می افتد.

در سال ۲۰۱۹ اولریک در زمان سفر میکند تا هلژ را زمانی که جوان است بکشد. او با هلژ کودک مواجه می شود و با سنگ به سر او می زند اما هلژ زنده می ماند. هلژ پیر برای متوقف کردن چرخه، سعی در کشتن هلژ سال ۱۹۸۶ را دارد اما باز هم خود پیرش کشته می شود. جوناس بزرگتر تلاش میکند تا کرم چاله را از بین ببرد. اما تنها موفق به بسته شدن تونل می شود، نه این که آن را کاملاً از بین ببرد. این رویداد همچنین به پایان فصل اول سریال Dark ، یعنی به ارسال جوناس ۲۰۱۹ به آینده پسا آخرالزمانی منجر می شود.

نگاهی بر فصل دوم سریال

فصل دوم سریال Dark چند ماه پس از اولی اتفاق می افتد و داستانهای اولیه را به ترتیب در سالهای ۲۰۲۰، ۱۹۸۷ و ۱۹۵۴ به تصویر میکشد. سپس در حالی که خط مجموعه داستان های آینده را به ۲۰۵۳ ادامه می دهد، خط داستان پنجم که در سال ۱۹۲۱ تنظیم شده را اضافه میکند. در فصل دوم تلاش ها برای جلوگیری از وقوع آخر الزمان به چشم می خورد. در سال ۲۰۵۲، جوناس می فهمد که بیشتر افراد ویندن در یک رویداد آخرالزمانی جان خود را از دست داده اند.

همچنین جوناس می فهمد که می تواند آینده را تغییر دهد. او با داشتن طرحی برای جلوگیری از آخرالزمان به ۲۰۱۹ سفر میکند. فصل دوم این سریال زمینه ساز تبدیل سریال Dark به پربیننده ترین و بهترین سریال نتفلیکس نیز شد و نگاه خیلی از علاقمندان را به فصل بعدی خود معطوف کرد.

تاریخ انتشار فصل اول۱۰ آذر ۱۳۹۶
تاریخ انتشار فصل دوم۳۱ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ انتشار فصل سوم۷ تیر ۱۳۹۹
تعداد قسمت ها تا پایان فصل ۲۱۸
زمانمیانگین ۵۲ دقیقه
ژانرعلمی – تخیلی، جنایی، درام، معمایی، هیجان انگیز
کشورآلمان
زبانآلمانی
سازندگانBaran bo Odar, Jantije Friese
ستارگانLouis Hafmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn

آنچه در Dark با آن رو به رو هستیم

در روند سریال متوجه شدیم که آدام که قصد راه اندازی چرخه آخرالزمان را دارد، همان جوناس است. جوناسی که قصد جلوگیری از آخرالزمان و کشته شدن انسان ها را دارد. در این مورد بهتر است شما را یاد فیلم Predestination بیندازم. در این فیلم شخصیت جوان که او هم قصد دارد از واقعه ای جلوگیری کند در نهایت متوجه می شود که مسبب آن اتفاقات خود پیرش است. لحظه ای که با خود پیرش مواجه می شود و قصد شلیک به او را دارد می گوید که من هرگز مانند تو نخواهم شد. اما روند فیلم به ما نشان داد که در نهایت این یک چرخه است. دوباره آن فرد به خود پیرش که مسبب آن اتفاقات است تبدیل خواهد شد.

آنچه در این سریال و نمونه مشابهی که معرفی کردم دیدیم تلاش برای تغییر سرنوشت است. اینکه آیا ما میتوانیم سرنوشت خود را تغییر دهیم یا خیر. شاید اینگونه فیلم و سریال ها پاسخی به این سوال باشد که انسان مختار است یا آزاد؟. در قسمتی که جوناس همراه با جوناس بزرگتر به گذشته سفر میکند میکل گمشده را میبیند. جوناس قصد دارد تا میکل را برگرداند اما خود بزرگترش مانع او می شود. او می گوید که اگر این اتفاق صورت بگیرد دیگر جوناسی وجود نخواهد داشت. حالا باید منتظر بود تا ببینیم فصل سوم دارک پاسخش را چگونه خواهد داد. آیا جوناس میتواند سرنوشت خودش و سایر انسانها را تغییر دهد یا خیر؟.

بروزرسانی: آنچه در جدیدترین تریلر سریال Dark دیدیم

در آخرین تریلر این سریال خارجی دیالوگی وجود دارد که: این آخر الزمان همچنین در جهان ما هم اتفاق خواهد افتاد. بعلاوه مارتای جوانتری که از جهان دیگری آمده و در همین تریلر به جوناس میگوید که قصد کمک به او را دارد. از کنار هم گذاشتن اینها شاید بتوان نتیجه گرفت که این آخرالزمان در جهان دیگری که مارتا از آن آمده هم اتفاق خواهد افتاد. شاید علت آمدن مارتا به جهان ما کمک به جلوگیری از آخرالزمان همچنین برای جهان خودش است. همچنین صحبت از وجود جهانی بدون جوناس می شود. ممکن است برای جلوگیری از آخرالزمان جوناس مجبور به انتخاب نبودن خودش شود؟

امیدواریم از دیدن تریلر سریال خارجی Dark با زیرنویس چسبیده و توضیحات این سریال به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین سریال نتفلیکس در فارسی شو لذت برده باشید.