Druk 2020

بررسی فیلم جدید Druk با هنرنمایی مدس میکلسون

ساخته جدید توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) به ما نشان میدهد که اعتیاد به مصرف الکل چه بر سر زندگی هایمان می آورد. با فارسی شو برای بررسی داستان و مشاهده تریلر فیلم Druk با زیرنویس چسبیده فارسی همراه باشید.

بررسی تریلر و داستان فیلم Druk با زیرنویس چسبیده

وقتی به تماشای تریلر فیلم Druk (به انگلیسی Another Round) نشستم، اولین چیزی که به ذهنم خطور کرد این بود که این اثر سینمایی خیلی به مذاق تیتوتالیسم ها خوش می آید. ساخته ی جدید کشور دانمارک از آن دسته فیلم هاییست که شخصیت هایش را از نقطه ای عذاب آور به نقطه ای شیرین از زندگی میبرد و دقیقا وقتی تصور میکنید که کار تمام شده است و شخصیت ها در جای درستی از جهان فیلم قرار گرفته اند، آن ها را با سرعت نور به سوی نقطه ی تعفن باری پرت میکند که در تمام خط داستانی فیلم یا حتی این تریلر، میتوانیم ترس رخ دادنش را با تمام وجود حس کنیم؛ از این جهت میتوانیم فیلم Another Round را نسخه ی فشرده شده از سریال بزرگ و محبوب Breaking Bad بدانیم.

خلاصه داستان فیلم Durk

همانطور که در بررسی فیلم Druk اشاره کوتاهی به آن کردم، محوریت داستان این اثر در مورد تاثیر الکل بر روی زندگی انسان است. روایت فیلم در مورد چهار معلم دبیرستان است که هرکدام بنا به دلایلی از زندگی کسالت بار خودشان ناراضی هستند. در این بین تمرکز بیشتر داستان بر روی شخصیت مارتین با هنرمندی مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) می‌باشد که قبل از مصرف الکل به شدت احساس پیری و از کار افتادگی میکند تا اینکه توسط ۳ تا از همکارانش تصمیم میگیرند تا با مصرف مقدار مشخصی از الکل، تئوری تاثیر مثبت الکل بر نشاط و اعتمادبنفس را امتحان کنند.

از قضا این تئوری برایشان جواب میدهد و هرکدام به موفقیت های خانوادگی و شغلی مورد نظرشان میرسند و اطرافیانشان از بودن در کنار آن ها خرسند هستند اما آنچه که انتظارش را ندارند، اعتیاد به الکل است. به همین خاطر به بهانه ی موفقیت بیشتر به مصرف بیشتر الکل رو آورده‌ و مشکلات زیاد اخلاقی و خانوادگی را برای خودشان به وجود می آورند؛ مشکلاتی که دیگر کنترلی بر روی آن ها ندارند و رفته رفته آن ها را در منجلاب اعتیاد و طردشدگی در جامعه فرو میبرد.

هم اکنون می توانید تریلر Druk (یا Another Round) با زیرنویس چسبیده را تماشا کنید:

عوامل و تاریخ اکران

اکران فیلم Druk برای ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ مورخ ۲ مهرماه امسال در کشور دانمارک برنامه ریزی شده است. توماس وینتربرگ به جز کارگردانی، نویسندگی این اثر را به همراه توبیاس لیندهولم (Tobias Lindholm) برعهده گرفته است. تنها هنرمند شاخص این فیلم را میتوان مدس میکلسن در نقش اصلی این فیلم برشمرد. هرچند این فیلم از بازیگران متعددی برای تولید این اثر بهره گرفته است که میتوان به توماس بی لارسن (Thomas Bo Larsen)، لارس رنث (Lars Ranthe)، منکوس میلانگ (Magnus Millang)، ماریا بونیوی (Maria Bonnevie)، سوسه وولد (Susse Wold) و … اشاره کرد. این فیلم ۱۱۵ دقیقه ای تنها قرار است در دانمارک اکران شود و برنامه ریزی مشخصی برای اکران در کشورهای دیگر حتی با نام Another Round ندارد.