تاریخ اکران انتشار فیلم وانکا wonka اسپین آف فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی

تاریخ اکران فیلم وانکا، اسپین آف فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی مشخص شد

Warner Bros مدتیه که در صدد ساخت اسپین آف فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی به نام وانکا (Wonka) هستش. به تازگی تاریخ اکران فیلم وانکا اعلام شده که با هم به بررسی این خبر میپردازیم. همراه فارسی شو باشید.

تاریخ اکران انتشار فیلم وانکا wonka اسپین آف فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی

تاریخ اکران فیلم وانکا ، اسپین آف فیلم Charlie and the Chocolate Factory قراره ۱۷ ماه مارس ۲۰۲۳ (۲۶ اسفند ۱۴۰۱) باشه. شرکت Warner Bros مدتهاست که ساخت فیلم Wonka رو مد نظر داره ولی به تازگی به سمت شروع فیلم برداری در چهار ماه آینده (ربع اول سال ۲۰۲۱) پیش رفته. تولید کننده این فیلم David Heyman و نویسنده Simon Rich هستند که از سال ۲۰۱۶ با هم کار میکنند. کارگردان انیمیشن معروف Paddington کارگردانی این فیلم رو بر عهده داره. اینطور که تاکنون تاییده شده قرار این فیلم در مورد رویدادهای قبل فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی و در مورد شخص Wonka و سالهای قبل از افتتاح کارخونه شکلات سازی باشه.

در سال ۲۰۱۹ آقای Heyman در مصاحبه با Collider در مورد اینکه چجوری Wonka قراره روایت داستان کنه سخن گفت : “ما هنوز سعی داریم بفهمیم چجوری داستان رو روایت کنیم، داستانمون چیه. این یک داستان پیش آیند هستش نه یک دنباله. چه چیزی ویلی رو میسازه – وقتی که در کارخونه شکلات سازی برگه های طلایی رو منتشر میکنه، قبل اون در چه جایگاهی بوده؟ چه چیزی موجب میشه تا خودش رو از بقیه دور نگه داره؟ چجوری به اونجا میرسه؟ پس ما در این مورد میخوایم فیلم بسازیم.

کار ما بازسازی نیست، تاحالا دو نسخه متفاوت از هم ازش ساخته شده. ولی احتمالا یک داستان خواستگاهی هستش. ما در مراحل ابتدایی کار هستیم … کار چالش برانگیزی هستش چون ما Dahl رو نداریم، کتابش رو نداریم، و با این حال شخصیت Dahl رو داریم.

ولی فکر میکنم چیزهایی زیادی در شخصیتش وجود داره که بهمون میگه اون کیه، از کجا ممکنه اومده باشه، کودکی یا میانسالی اون چجوری باید بوده باشه. پس ما این مسئله رو بررسی میکنیم. در موردش بحث میکنیم. در مراحل ابتدایی هستیم و از اونچه که در پیش داریم هیجان زده ایم.”

کتاب های چارلی و کارخانه شکلات سازی و و دو فیلم ساخته شده در سال های ۱۹۷۱ و ۲۰۰۵ منبعی برای کودکی ویلی وانکا و ماجراجویی های او هستند – ولی هیچ داستانی تا کنون گذشته تاثیرگذار زندگی او را بازگو نکرده. وانکا حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

دیزنی بابت ساخت پیش آیندی در مورد فیلم Wizard of Oz با بازی James Franco موفقیت معمولی کسب کرد. Oz حدود ۲۰۰ میلیون دلار هزینه برداشت و در فروش جهانی تنها به رقم ۴۹۳ میلیون دلار دست یافت. این موضوع به نوعی ساخت مجموعه های بزرگتر را با تردید مواجه کرد اما با این حال فیلم Maleficent دیزنی نشان میدهد که این ایده می تواند جواب بدهد (حداقل برای شخصیت های شرور).

نظر شما در مورد فیلم Wonka چیه؟ به نظرتون آیا موفق خواهد بود یا نه؟ چه چالشهایی در پیش رو دارند؟ آیا منتظر ساخت چنین نسخه ای بودید؟

منبع: ComicBook