داستان و تاریخ اکران فیلم Oppenheimer اوپنهایمر

امیلی بلانت به فیلم جدید کریستوفر نولان به نام Oppenheimer پیوست

امیلی بلانت آخرین ستاره ای است که به فیلم بعدی کریستوفر نولان پیوسته است. در این مطلب به بررسی داستان و تاریخ اکران فیلم اوپنهایمر ( Oppenheimer ) می پردازیم. با فارسی شو همراه باشید.

داستان و تاریخ اکران فیلم Oppenheimer اوپنهایمر

داستان فیلم اوپنهایمر بر روی شخصیت J. Robert Oppenheimer با بازی Cillian Murphy متمرکز است؛ کسی که بمب اتم را ساخت. بلانت نقش Katherine زن او را بازی خواهد کرد. Oppenheimer یک فیزیکدان آمریکایی و سرپرست آزمایشگاه سری Los Alamos طی جنگ بود. او به طور سنگینی درگیر طرح منهتن بود، طرحی که به ساخت اولین بمب اتم که از آن در بمباران شهرهای هیروشیما و ناکازاکی در سال ۱۹۴۵ استفاده شد منجر گردید.

این اولین تجربه بلانت با نولان است، گرچه مورفی به کرات با او همکاری داشته است – او سابقا در فیلم های سه گانه Dark Knight و Inception و Dunkirk بازی کرده. بلانت و مورفی به تازگی در فیلم ترسناک A Quiet Place Part 2 بازی کرده اند که اوایل امسال اکران شد. امسال سال پرکاری برای بلانت بوده چرا که او در فیلم استودیوی دیزنی به نام Jungle Cruise در کنار Dwayne Johnson نیز بازی کرده – که هردو فیلم های یاد شده در گیشه ی سینمایی آمریکا بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشتند.

تمام فیلم های اخیر نولان (در واقع تمام فیلم های او از زمان Insomnia در سال ۲۰۰۲) توسط وارنر براس منتشر شده ولی Oppenheimer توسط Universal منتشر خواهد شد. Tenet فیلم آخر این کارگردان در سال ۲۰۲۰ با درخشش John David Washington و Robert Pattinson بود که با وجود همه گیری کووید ۱۹ و بسته شدن سینماها او مصر بود تا اکران سینمایی شود.

تاریخ اکران فیلم اوپنهایمر برای ۳۰ تیر ۱۴۰۲ تعیین گردیده است.

نظر شما در مورد این فیلم چیست؟ آیا از طرفداران کارهای نولان هستید؟ بهترین کار او را کدام می دانید؟

منبع: Gamesradar