ترتیب زمانی جنگ ستارگان star wars

خط زمانی جنگ ستارگان: راهنمای ترتیب زمانی رویدادهای مهم

جنگ ستارگان (Star Wars) از جمله داستان های محبوبی هستش که فیلم، سریال، کامیک و انیمیشن های زیادی بر اساس اون ساخته شده، اما شاید شما هم مثل من در مورد ترتیب رویدادهای اون گیج شده باشید. در این مطلب ترتیب زمانی رویدادهای مهم جنگ ستارگان Star Wars رو بررسی می کنیم. با فارسی شو همراه باشید.

ترتیب زمانی جنگ ستارگان star wars

روند زمانی جنگ ستارگان از زمانی که George Lucas اعلام کرد Star Wars: The Empire Strikes Back اپیزود دوم نبوده بلکه پنجم بوده بسیار پیچیده شد. آن اظهارنظر سینماها را تغییر داد و نه تنها طرفداران A New Hope شاهد شروع یک برند داستانی (Franchise) بودند بلکه در میانه داستان آن حضور داشتند.. هر کسی میدانست به زودی شاهد پیش آیندها (Prequels) بر صفحه سینما خواهد بود و حدود ۲۰ سال بعد Star Wars: Episode 1: A Phantom Menace رونمایی شد.

امروز این وضعیت پیچیده تر هم شده. نه تنها پیش آیندها وجود دارند بلکه دنباله ها (Sequels)، اسپن آف ها، سریال های دیزنی پلاس، انیمیشن ها، کتاب و کامیک ها هم به میدان آمده اند و این لیست ادامه دارد. برای اینکه شما طرفدار Star Wars دید واضحی نسبت به روند داستانی آن پیدا کنید در این مطلب خط زمانی رویدادهای جنگ ستارگان را برای شما آماده کرده ایم تا رویدادهای مهم آن را بهتر بفهمید. البته باید تذکر بدیم گرچه این خط زمانی Star Wars است ولی تمام رویدادها را در آن پوشش نداده ایم. بلکه رویدادهای مهم عنوان شده اند.

اما در مورد تقویم، در کهکشان جنگ ستارگان همه چیز به نبرد یوین (Battle of Yavin) بر میگردد، جایی که Luke Skywalker اولین ستاره مرگ را منفجر کرد. پس Star Wars: Revenge of the Sith که ۱۹ سال قبل از Star Wars: A New Hope رخ می دهد در واقع ۱۹ سال قبل از نبرد یوین (Before the Battle of Yavin – 19 BBY) اتفاق افتاده. و در عین حال Star Wars: The Force Awakens حدود ۳۴ سال بعد از نبرد یوین (After the Battle of Yavin- 34 ABY) رخ می دهد. حال که به مسائل پایه پرداختیم، ترتیب زمانی رویدادهای جنگ ستارگان Star Wars را با هم ببینیم.

فیلم و سریال های جنگ ستارگان به ترتیب زمان رویدادها:

نظر شما در مورد راهنمای ارائه شده چیست؟

منبع: GamesRadar