داستان فیلم Greenland: Migration فیلم گرینلند

دنباله فیلم گرینلند بیشترین قرارداد فروشگاه مجازی کن را به خود اختصاص داد

دنباله فیلم هیجانی-فاجعه ای Gerard Butler با نام Greenland به عنوان بیشترین مقدار فروش در فروشگاه مجازی کن امسال لقب گرفت. برای بررسی بیشتر این خبر و نیز آگاهی از داستان فیلم Greenland: Migration با فارسی شو همراه شوید.

داستان فیلم Greenland: Migration فیلم گرینلند

این دنباله که Greenland: Migration نام دارد، حق فروش جهانی خود را به STX به مبلغ ۷۵ میلیون دلار فروخته است که بیشترین قرارداد فروشگاه مجازی کن امسال است. STX حدود ۲۵ میلیون دلار برای حق داخلی پرداخت کرده و بابت حق خارج از کشور نیز ۵۰ میلیون در نظر گرفته است. از آنجا که STX اولین فیلم گرینلند را پخش کرده لذا در مزایده توانست حق پخش را از آن خود کند.

طبق گزارش Deadline، در داستان فیلم Greenland: Migration بوتلر نقش سابق خود را به عنوان John Garrity ایفا می کند. در ادامه داستان، خانواده Garrity که از یک فاجعه منقرض کننده بر اثر برخورد ستاره دنباله دار جان سالم به در برده اند باید امنیت پناهگاه گرینلند را ترک کرده و عازم سفری خطرناک در اروپای ویرانه و منجمد برای یافتن خانه جدید کنند. بازیگر نقش دوم یعنی Morena Baccarin نیز نقش خود را به عنوان Allison Garrity حفظ کرده.

در این فیلم که گفته شده حدود ۶۵ میلیون دلار برای آن بودجه در نظر گرفته شده، Ric Roman Waugh که در فیلم های Angel Has Fallen و Greenland با Butler همکاری خوبی داشته به عنوان کارگردان باز خواهد گشت. Chris Sparling نیز به عنوان نویسنده سابق حضور مجدد خواهد داشت. ساخت فیلم در سه ماه اول یا دوم سال ۲۰۲۲ شروع خواهد شد.

هنگامی که نسخه اول گرینلند در سال گذشته منتشر شد به زنگ خطری برای فیلم های موفق تبدیل گردید. همانند سایر فیلم های سال ۲۰۲۰، اکران سینمایی گرینلند به خاطر همه گیری کرونا به تعویق افتاد؛ با این STX سرانجام تصمیم گرفت آن را از طریق شبکه های تلویزیونی انتخابی در ماه اکتبر منتشر کند و قیمت اجاره آن را تا دو هفته بعد کمتر قرار داد. این طرح به ماه دسامبر منتقل شد و STX توانست ۲۰-۳۰ میلیون دلار از طریق فروش حق انتشار به HBO Max درآمد کسب کند که در اوایل سال ۲۰۲۱ به مشترکین ارائه داده شد.

فیلم Greenland در ماه های اولیه سال ۲۰۲۱ جزو برترین فیلم های اجاره ای در شبکه های ویدئویی بود. در حال حاضر تخمین زده می شود که STX توانست در هر جا حدود ۶۰-۸۰ میلیون دلار درآمد از طریق گرینلند کسب کند که بیش از ۳۰ میلیون دلار فقط از شبکه های تلویزیونی انتخابی بوده. با چنین ارقامی عجیب به نظر نمی رسد که چرا STX تمایل دارد مبلغی هنگفتی بابت خرید حق انتشار دنباله گرینلند پرداخت کند.

نظر شما در مورد این فیلم چیست؟ آیا دنباله آن موفق خواهد بود؟ نسخه اول را دیده اید؟

منبع: ComicBook