داستان و تاریخ انتشار سریال Y: The Last Man

سریال Y: The Last Man روایتی فراآخرالزمانی از نابودی مردها

سریال فراآخرالزمانی ایگرگ در راه است، سریالی که در آن تمام مردان بر اثر یک عامل مرموز از بین می روند و تنها یک نفر امید بشریت است. در این مطلب به بررسی داستان و تاریخ انتشار سریال Y: The Last Man می پردازیم. با فارسی شو همراه شوید.

داستان و تاریخ انتشار سریال Y: The Last Man
Y: The Last Man– CR: Macall Polay/FX

Eliza Clark می گوید: «شهر نیویورک اگر محموله ای تحویل نگیرد تا سه روز دیگه غذا تمام می کند.» اینها در میانه سریال فراآخرالزمانی ما رخ می دهد که در آن رویدادی مرموز هر مخلوقی در زمین که کروموزوم Y داشته باشد را از بین می برد.

وی سپس افزود «فقط ۵ درصد راننده کامیون ها خانم هستند. پس وضعیت وخیم است. ما سلاح های اتمی داریم، سد ها، زیرساخت ها که در حال حاضر زیرساخت های ما در حال فروپاشی هستند. و وقتی اتفاقی اینچنینی می افتد و شما اماکنی دارید که از مردان پر شده اند، اینجاست که واقعا مشکل دارید.»

در داستان سریال Y: The Last Man که بر اساس کامیک Brian K. Vaughan و Pia Guerra با همین نام ساخته شده، هواپیماها از آسمان سقوط می کنند، ماشین ها تصادف می کنند و اکثر دولتمردان آمریکا می میرند. درحالی که سریال حول محور یک رویداد جهانی می چرخد اما داستان آن به شخصیت های محدودی که اکثرا از خانواده Brown هستند متمرکز می شود. Yorick Brown آخرین مردی است که زنده مانده و در شهر نیویورک با Ampersand میمون همدمش تنها مانده است.

خواهرش Hero (با بازی Olivia Thirlby) مخفی می شود و مادرش جنیفر (Diane Lane) یک نماینده سابق مجلس اکنون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شده. Clark در سخنان خود اظهار می کند «میخواستم این موضوع رو روشن کنم که یوریک تنها مرد باقی مانده نیست و مردهای زیادی هستند که زنده مانده اند.»

Yorick شاید آخرین امید بشریت باشد اما روند زندگیش او را برای این مسئولیت آماده نکرده. قبل از فاجعه، او یک هنرنمای فرار از غل و زنجیر بود که برنامه هایی با دوست دخترش برای زندگیشان چیده بودند. همچنین در مرکز فاجعه، مامور ۳۵۵ (با بازی Ashley Romans) را داریم. فردی عملیاتی و رده بالا در کاخ سفید. او بخشی از سازمان امنیتی Culper Ring بوده و به عنوان مامور مخفی کار می کند. وظیفه او بردن یوریک به پیش متخصص ژنتیک است تا دریابند راز زنده ماندن او چیست. بدین منظور این دو نفر عازم سفر پر خطر خود می شوند.

داستان Vaughan و Guerra اولین بار در سال ۲۰۰۲ به نمایش در آمده بنابراین ممکن است با روند داستان آشنایی داشته باشید، با این حال هنوز هم شما را شگفت زده خواهد کرد. تاریخ انتشار سریال Y: The Last Man برای ۳۱ شهریور از طریق شبکه Disney Plus در انگلستان مقرر شده است. قسمت های جدید هر چهارشنبه منتشر خواهند شد.

نظر شما در مورد این سریال چیست؟ آیا ژانر شبیه آن را قبلا دیده اید؟

منبع: Gamesradar