داستان و بازیگران فیلم Poor Things

مارک رافلو و اما استون در Poor Things اقتباسی از فراکنشتاین بازی می کنند

فرانکنشتاین یکی از شخصیت های جذاب و قدیمی هستش که فیلم های و الهامات متعددی ازش گرفته شده. Yorgos Lanthimos در اثر جدید خودش قراره از این داستان الهام بگیره و کاری متفاوت ارائه کنه. در این مطلب به بررسی داستان و بازیگران فیلم Poor Things می پردازیم. با فارسی شو همراه شوید.

داستان و بازیگران فیلم Poor Things

مارک رافلو و اما استون قرار است در آخرین اثر Yorgos Lanthimos کارگردان فیلم های The Killing of a Sacred Deer و The Favourite یعنی Poor Things که بر اساس رمانی با همین نام به قلم Alasdair Gray نوشته شده است بازی کنند. در داستان فیلم Poor Things که برداشتی آزاد از فرانکنشتاین Mary Shelley است شاهدیم رافلو شخصیت Belle Baxter را بازسازی می کند که این احیا نتایج غیر منتظره ای را به وجود می آورد.

Searchlight Pictures فیلم را اینگونه توصیف می کند : «داستانی عاشقانه، اکتشافی و علمی گونه در زمان ویکتوریایی. Poor Things داستان استثنایی Belle Baxter، زنی جوان است که توسط یک دانشمند نابغه و عجیب غریب به زندگی بازگردانده می شود. »

به غیر از اما استون که در Cruella و رافلو که در سریال She-Hulk شبکه Disney پلاس حضور دارند، از سایر بازیگران فیلم Poor Things می توان Willem Dafoe و Ramy Youssef را نام برد. این فیلم که هنوز تاریخ انتشاری ندارد توسط Tony McNamara نویسنده فیلم The Favourite نوشته خواهد شد.

یک مطلب مرتبط:  پوستر رسمی فیلم The Forever Purge آخرین دنباله مجموعه Purge منتشر شد

Frankenstein اصلی که در سال ۱۸۱۸ منتشر شد به روش های متعددی بازسازی یا از آن الهام گرفته شد. در حالی که حدود یک قرن مفهوم به زندگی بازگردانده شدن در تولیدات وجود داشت، یک برداشت قوی از آن فیلمی به کارگردانی James Whale در سال ۱۹۳۱ است که Boris Karloff به عنوان هیولای فرانکنشتاین بازی می کند. موفقیت آن فیلم منجر به اقتباس های گوناگونی در سینما و تلویزیون شد.

برخلاف شهرت هیولای فرانکنشتاین در فرهنگ رایج، طرفداران طی سالهای اخیر تنها اقتباسهای کلی از آن را شاهد بوده اند مانند فیلم Victor Frankenstein and I و Frankenstein ، در حالی که Danny Boyle اثری سینمایی و تحسین شده با بازی Benedict Cumberbatch و Jonny Lee Miller را کارگردانی کرد که در آن هر شب بین Dr. Frankenstein و Frankenstein’s Monster نقش عوض می کردند.

به تازگی خاویر باردم در ساخت اثری شرکت داشت که باید نقش هیولای فرانکنشتاین را بازی می کرد که قرار بود در دنیای تاریک (Dark Universe) استودیوی Universal Pictures پخش شود. با این حال به علت عدم موفقیت مالی و انتقادی فیلم The Mummy این پروژه نیز متوقف و بعد به طور کلی لغو شد. برخی گزارشات حاکی از این است که James Wan کارگردان فیلم های The Conjuring به جانی تازه دادن به این داستان در پروژه ای جدید ابراز علاقه کرده که البته از سال ۲۰۱۹ خبری جدید از آن منتشر نشده.

منتظر خبرهای جدید از Poor Things باشید.

یک مطلب مرتبط:  تریلر Voyagers : درگیری گروهی فضانورد با پارانویا

نظر شما در مورد این فیلم چیست؟ آیا طرفدار فرانکنشتاین هستید؟ به نظرتون بهترین اقتباس ها از این رمان تا کنون چه اثری است؟ آیا زمانش نرسیده تا داستان فرانکنشتاین رو در یک فیلم قوی و اصیل شاهد باشیم؟

منبع: ComicBook