معرفی فیلم ترسناک کمدی

معرفی ۱۵ فیلم ترسناک که شما را می خندانند. بله ترسناک و کمدی!

چه کسی می گوید فیلم ترسناک نمی تواند خنده دار باشد؟ بهترین فیلم ترسناک کمدی فیلمی است که در عین حال که شما را می ترساند در همان صحنه شما را نیز بخنداند. این فیلم ها را هم همراه خانواده و هم به تنهایی می توان دید. در این مطلب فارسی شو به معرفی ۱۵ فیلم ترسناک کمدی قدیمی و جدید می پردازد. همراه ما باشید.

۱۵- Army of Darkness (1992)

معرفی فیلم ترسناک کمدی

معمولا از Evil Dead 2 به عنوان یکی از خنده دار ترین دنباله های ترسناک یاد می شود اما سومین ماجراجویی Ash از نقطه نظر طنز به نسخه سابق خود تنه می زند. در حالی که او در این فیلم با قدرت Necronomicon به انگلستان قرون وسطی می رود از اول تا آخر با حرکات احمقانه مخاطب را به خنده وا میدارد.

او در این نسخه بیشتر اعمال طنزگونه از خود نشان می دهد تا یک جنگجو. با این حال سوای از جنبه طنزی که دارد، با توجه به صحنه های خشن موجود، درجه بندی سنی R را از آن خود کرده است.

۱۴- Gremlins 2: The New Batch (1992)

تماشای موجوداتی کوچک که در لابی یک آسمان خراش دست در گردن یکدیگر انداخته و همانند افراد مست شعر می خوانند چیزی است که در Gremlins 2 شاهد آن خواهید بود. اتفاقات از فردی به نام Billy Peltzer شروع می شوند. او معمولا به این مشهور است که نمی توان بابت رعایت قوانین حتی ساده به او اعتماد کرد و اکنون در یک شرکت بزرگ استخدام گردیده.

انواع طنز و هجویات و رفتارهای خنده دار در شخصیت های جدید و همچنین موجودات کوچک موج می زند. صحنه های مضحک و خنده دار حقیقتا در این فیلم آنقدر زیاد است که نمی توان به بیان یکی دو مورد آن اکتفا کرد.

۱۳- Beetlejuice (1988)

صحنه صرف شام، جایی که کل خانواده Deetz تسخیر شده و با هم آهنگ Banana Boat را می خوانند نمونه ای از طنز فیلم است. اما پس از گذشت مدتی به لایه های تاریک فیلم نیز می رسید. ژانر هیبرید Tim Burton در بین بخش های مختلف ترسناک خود روایتگر داستانی غم انگیز است. Adam و Barbara Maitland در یک تصادف کشته شده اند اما روح آنها هنوز در خانه قدیمیشان حضور دارد گرچه افراد جدیدی ساکن آن شده اند. در آن واحد ترسناک و خنده دار بودن کار آسانی نیست ولی Beetlejuice هر دو جنبه را دارد.

۱۲- Re-Animator (1985) 

معرفی فیلم ترسناک کمدی

این فیلم که توسط Stuart Gordon کارگردانی شده و Brian Yuzna تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد از طریق ارائه تعریف جدیدی از «زیاده روی» سعی می کند با منزجر کردن مخاطب لذت ایجاد کند. Herbert West که یک دانشمند دیوانه است استاد خود را زنده می کند و سپس می کشد، جنازه ای از سردخانه را زنده می کند و سپس می کشد و همین طور به این کار ادامه می دهد و هیچوقت نیز به خاطر آسیب های آزمایشاتش کنار نمی کشد. بعد از آن چه می شود؟ همه چیز و هیچ چیز.

یک فیلم مضحک و بی پروا. Gordon همانند شخصیت اصلی داستانش برای هر نتیجه ای آمادگی دارد. همینطور که فیلم به آخر خود نزدیک می شود چیزی جز خنده به کارهای گستاخانه وست باقی نمی ماند.

۱۱- The Monster Squad (1987) 

تصویر کنید شخصیت های Goonies به ماجراجویی جستجوی غنائم One-Eyed Willie نرفته بودند، بلکه در عوض با دسته ای هیولا مواجه می شدند. این توضیح ساده فیلم ترسناک Fred Dekker برای کودکان است که همه هیولاهای Universal را برای شرکت در یک ماجراجویی مجرمانه فرا می خواند.

بر خلاف Goonies، این نوجوانان در انجام ماموریتشان تمیز عمل نمی کنند. آنها قسم می خورند، فیلم ترسناک نگاه می کنند، رمان های Stephen King را می خوانند و اهدافشان بلند پروازانه نیز هست: اگر سریع عمل نکنند، تمام هیولاها به رهبری کنت دراکولا دنیا را تسخیر خواهند کرد. گول نخورید که این فیلم فقط مخصوص کودکان باشد، ویژگی هایی دارد که آن را برای بزرگسالان نیز مناسب می کند.

۱۰- Return of the Living Dead (1985)

در حالی که Dan O’Bannon بیشتر برای ژانر Alien شناخته شده است ولی کارهای کمتر شناخته شده وی ذوق طنزپردازی او را نیز نشان می دهند. او با دوستش John Carpenter در Dark Star همکاری کرد و بعد از چندین سال نویسندگی سرانجام برای ساخت این فیلم روی صندلی کارگردانی نشست. بعد از اینکه چند کارگر انبار، به صورت تصادفی محفظه های حاوی مواد سمی را باز می کنند موجی از زامبی ها به راه می افتد.

در دنیای ساخته O’Bannon بیشتر شاهد این خواهیم بود که زامبی ها دندانهایشان را تا حد ممکن در جمجمه افراد زیادی فرو می کنند. اولین فیلمی که در آن زامبی ها را عاشق مغز نشان می دهد.

۹- Zombieland (2009)

معرفی فیلم ترسناک کمدی

در اوایل قرن ۲۱ زامبی ها تمام آمریکا را تصرف کرده اند. یک دانش آموز خجالتی کالج در تگزاس که با ۳۰ قانون خود از جمله «به صندلی عقب نگاه کن»، «دوبار به یک هدف شلیک کن» و «از اماکن عمومی دوری کن» جان سالم به در برده تصمیم می گیرد تا به اوهایو سفر کرده و ببیند آیا والدینش زنده هستند یا خیر. او با یک شکارچی وحشی زامبی به فلوریدا سفر می کند و خیلی زود با زن جوانی که خواهرش توسط زامبی ها گزیده شده است و می خواهد او را راحت کند مواجه می شوند.

اثر Ruben Fleischer را می توانیم یک کمدی منحصر به فرد بدانیم. همانند مجموعه فیلم های جیغ که در نوع خود منحصر به فرد بود. ترکیبی از طنز و خونریزی و به کار بردن تکنیک های بقا در آخرالزمان.

۸- Braindead / Dead Alive (1992)

معرفی فیلم ترسناک کمدی

سالها قبل از اینکه ما را با اقتباس معروفش از اثر J.R.R. Tolkien یعنی همان ارباب حلقه ها شگفت زده کند، Peter Jackson ما را با یک فیلم پر از خون و خونریزی در مورد زامبی ها متحیر کرد. شاید خنده دار به نظر نرسد ولی برخی چیزها باید دیده شوند تا باور شوند. Braindead که به نام Dead Alive in the US نیز شناخته می شود فیلمی است که اصطلاح Splatter Gore برای آن ساخته شده است.

در شهر Wellington نیوزلند، Lionel Cosgrove که با مادرش زندگی می کند بالاخره نیمه گم شده خود دختری به نام Paquita را پیدا می کند. اما خب وقتی اوضاع قرار است خوب شود درست برعکس آن رخ می دهد. مادر لیونل توسط یک میمون باغ وحش گزیده شده و می میرد. اما پس از مرگش زنده شده و شروع به خورد آدم ها و حیوانات می کند.

۷- Shaun of the Dead (2004)

فیلم Edgar Wright و Simon Pegg غزلی برای George Romero است. عشق ژانر ترسناک این دو نفر با درون مایه طنز، فیلمی سرگرم کننده ساخته است. این فیلم به طور موازی به زامبی های بی جان و زندگی دنیوی انسان ها می پردازد. در این لحظات است که کمدی می درخشد. اشاره Wright به خودخواه بودن ما انسان ها را در صحنه ای می بینم که Shaun به یک فروشگاه بزرگ سر می زند در حالی که توجهی به فردی که صورتش در بخش وسایل باغبانی خورده می شود نمی کند. همچنین در صحنه ای که شان و اد برای اولین بار یک زامبی را در باغ پشتی می بینند نشان دهنده استعداد Wright در نشان دادن وحشت به تمام معنا در کنار خنده است.

۶- Night of the Comet (1984)

برای اینکه شمه ای از طنز این فیلم ترسناک کمدی را در یابید باید بدانید که عنوان اصلی فیلم Teenage Mutant Horror Comet Zombies بوده است. هیچ کس حس جدی در این فیلم نمی گیرد مخصوصا نه وقتی که Catherine Mary Stewart و Kelly Maroney به عنوان خواهران Sam و Reggie که خود را بعد از عبور ستاره دنبال حاوی مواد سمی از نزدیک زمین زنده می یابند بازی می کنند. البته این ستاره دنباله دار کسانی را که در معرض موادش قرار گرفتند به خاکستر و آتش تبدیل نمی کند بلکه آنها را به زامبی تبدیل می کند که این دو خواهر با افتخار آنها را می کشند.

۵- Teeth (2007)

یک فیلم ترسناک کمدی کاملا سیاه که در راه افشا کردن راز گاز گرفتنی خود به موضوعات مهمی می پردازد. Jess Weixler نقش یک نوجوان را بازی می کند که تحت تعالیم یک گروه پرهیزکار مسیحی و یک سری طلسم تصمیم میگیرد خودداری جنسی انجام دهد. تا اینجا ترسناک به نظر نمی رسد نه؟ خب باید صبر کنید تا داستان چرخش ناگهانی خود را نشان دهد، آنجایی که این دختر نوجوان شیفته پسری در کلاس درس می شود.

۴- Tucker and Dale Vs. Evil (2010)

معرفی فیلم ترسناک کمدی

تعدادی جوان که برای تفریح و تعطیلات به بیرون از شهر رفته اند به گروهی شرور بر میخورند که نیات شومی دارند. این برخورد طبیعتا وقتی در یک فیلم ترسناک رخ می دهد نشانگر اتفاقات ناخوشایند پیش رو است. اما خب Tucker and Dale Vs. Evil با چرخش داستان و تغییر عناصری که ایجاد می کند فیلم مورد انتظار ترسناک شما نخواهد بود و مسیری جدید طی خواهد کرد. همانند فیلم های Cabin In The Woods و The Final Girls چرخشی داستانی در حوزه ژانر ترسناک ایجاد می کند.

هروقت که بچه ها با افراد محلی روبرو می شوند معمولا نشانگر این است که باید غزل خداحافظی را بخوانند. در این مورد Tucker و Dale آن افراد محلی هستند که رفتارهایشان توسط نوجوانان سوبرداشت شده و فکر می کنند نمونه واقعی فیلم Wrong Turn هستند. همه چیز برجسته و عالی کار شده. Alan Tudyk و Tyler Labine افراد دوست داشتنی و ساده لوحی هستند و تماشای ترسشان به کودکان حس جالبی را توسط Eli Craig کارگردان فیلم القا می کند.

۳- Bride of Chucky (1998)

چهارمین نسخه فیلم های این عروسک جنایتکار از نسخه های قبلی خود پویاتر و هیجان انگیز تر است. معشوقه قدیمی چاکی به نام Tiffany سعی می کند تا او را زنده کند و در نهایت خود را عروس او در می یابد. این دو به جاده می زنند و انبوهی از جسد را در پشت سر خود باقی گذاشته و زوجی جوان را در معرض اتهام قرار می دهند. Ronny Yu کارگردان فیلم هیچوقت از عطش چاکی برای قتل پا پس نکشیده و به خلاقیت در قتل های آنها ادامه می دهد.

۲- What We Do In The Shadows (2014)

معرفی فیلم ترسناک کمدی

کمدی های ترسناک زیادی هستند که تمایل دارند به سبک خاصی از طنز یا داستان افسانه ای خاصی بچسبند. ولی در مورد این مستندواره طنز که تمام طرحواره های ذهنی ما نسبت به خون آشام ها را با نشان دادن آنها به عنوان افراد عادی که برای زندگی روزانه خود تقلا می کنند از هم پاشیده، اوضاع فرق دارد.

افرادی مستندساز به دنبال گروهی خون آشام می روند که خانه ای را در حومه شهر Wellington اجاره کرده در حالی که حضور جدیدترین رهبرشان به جامعه را خوش آمدگویی می کنند. به صورت طبیعی تفاوت هایی بین قدیمی ترین اعضای گروه که مثلا ۸۰۰۰ سال عمر دارند با افراد جدید وجود دارد که این امر همجوشی آنها را دشوار می کند. بیشتر تاکید طنز این سریال بر دعوا و مرافه این خون آشام ها بر سر زندگی خانوادگی است ولی با این حال عناصر ترسناک زیادی در آن جای گرفته مخصوصا وقتی که گرسنه می شوند.

۱- Ghostbusters (1984)

یک کمدی کلاسیک دهه ۸۰ که جرات پرداختن به ژانر کمدی و ترسناک را داشته بدون اینکه به طنزها و صحنه های ترسناک زیاده روی شده بپردازد. چرا تماشا نکنیمش؟ با ترکیب بازیگران، نقش پردازی، داستان و لحظات ترسناک و خنده داری که دارد برای هر زمانی از سال مناسب است.

داستان فیلم در مورد گروهی دانشمند تازه اخراج شده از دانشگاه است که ناامیدانه تلاش می کنند تا دستاوردهایشان را به یک تجارت قانونی شکار ارواح تبدیل کنند. آنها برای شروع، تلاش می کنند تا مشکل فراطبیعی شهر نیویورک را با هوش و البته رفتارهای گاها ناشیانه خود حل کنند. Bill Murray، Harold Ramis، Dan Aykroyd و Ernie Hudson بازیگران گروه چهار نفره ای هستند که اقدامات پولساز آنها وقتی جدی میگردد که به طور اشتباهی منجر به باز شدن دری به بعد دیگر شده و شیطان در Manhattan رها می شود. شاهکاری از فیلمسازی و ژانر کمدی ترسناک.

نظر شما در مورد فیلم های ترسناک کمدی ارائه شده در بالا چیست؟ کدامیک از آنها را دیده اید؟ چه فیلم های دیگری را سراغ دارید که می توان به لیست بالا افزود؟

منبع: Gamesradar