پایان فصل 5 سریال ریک و مورتی rick and morty

پایان فصل ۵ سریال ریک و مورتی بخشی از رمز و رازهای سریال را پاسخ می‌دهد

ریک و مورتی دیگر مثل سابق نخواهند بود. اپیزود پایانی فصل ۵ سریال Rick and Morty با نام «Rickmurai Jack» نه تنها پیشینه غم انگیز ریک را تایید کرد بلکه از دو طرح بزرگ نیز پرده برداشت. برای بررسی بیشتر پایان فصل ۵ سریال ریک و مورتی با فارسی شو همراه شوید.

پایان فصل 5 سریال ریک و مورتی rick and morty

اول از همه به گذشته ریک بپردازیم. سریال در این هفته اطلاعات زیادی را به ماجراجویی ما اضافه کرد. همان چیزی را که چند وقت پیش به آن اشاره کردیم تایید کرد: یک نسخه شرور و جایگزین از ریک که به دنیای ریک ما وارد شده و همسرش Diane و دخترش Beth را کشته است. که در نتیجه موجب شد ریک به دائم الخمری و رفتارهای مخرب روی بیاورد که در نهایت منجر به پیدا کردن و کشتن آن ریک برای همیشه شد. همانطور که قبل تر در این فصل اشاره شد، ریک به دنیای دیگری رفت و بث دیگری برای زندگی کردن پیدا کرد.

اما صبر کنید، هنوز مطالب بیشتری وجود دارد. فصل ۵، مورتی تک چشم شرور را نیز مجددا به میدان آورد. این شخصیت که قبلا به طور مفصلی در قسمت Tales From the Citadel فصل سوم به آن پرداخته شده بود اکنون در قامت رئیس جمهور افشا کرد که ریک – به همراه ریک های دیگر- در سراسر دنیاهای بینهایت توطئه کرده تا مطمئن شود بث و جری با هم آشنا می شوند تا مورتی به دنیا بیاید.

تمام این وقایع منجر به نقشه مورتی شرور شد. محصول تمام این مورتی ها یعنی حصار منحنی متناهی، در کنار سیتادل توسط مورتی شرور نابود شد. خب هدف نهایی چه بود؟ برای مورتی شرور، هدف سفر به یک چند جهانه ای (Mulitiverse) بود که که در آن ریک دیگر باهوش ترین و برجسته ترین فرد نباشد. او موفق می شود و به لطف تکنولوژی پورتالی او، به وسیله ایجاد محدودیت های جدی در مورد اینکه ریک و مورتی به چه جهان هایی می توانند سفر کنند – ظاهرا هیچ- چه بسا ریک و مورتی را تا ابد تغییر داده باشد.

تغییر رویه سریال یقینا غافلگیر کننده اما خوشایند است. اینکه این تغییرات چقدر دائمی خواهند بود را باید در آینده شاهد باشیم، اما حداقل، گذشته ناراحت کننده ریک تایید شده و طرفداران پاسخ برخی سوالات بزرگ خود را گرفتند.

نظر شما در مورد پایان فصل ۵ سریال ریک و مورتی چیست؟ فصل ۵ را به طور کلی چگونه ارزیابی می کنید؟

منبع: Gamesradar